Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Happy-hét

A Happy-hét, amely az OGYÉI évente megrendezésre kerülő országos óvodai-iskolai programja, arra hívja fel a fiatalok figyelmét, hogy egészségük megőrzése érdekében, cukros üdítő helyett vízzel oltsák a szomjukat. A HAPPY-hetet rendszerint a Víz Világnapjához kapcsolódva szervezik. A programban részt vevő gyerekek játékos oktatás, projektfeladatok, keretében ismerkedhetnek a helyes folyadékfogyasztási szokásokkal.
Iskolánk ismét csatlakozott a Happy-hét rendezvényhez. Az osztályoknak teremdíszítési versenyt hirdettünk, valamint minden osztályban VÍZBÁR állt rendelkezésre a szomjoltásra. A Víz Világnapján kékbe öltöztünk, és egy vízcsepp formájú élőképet alkottunk az udvaron. Tanulóink rajzórákon készült rajzokkal díszítették termüket és az iskolát. Minden osztályban „A víz kincs” témájú tanítási órán vettek részt a gyerekek, amelyeken érdekes információk, játékos feladatok segítségével bővítették a vízzel kapcsolatos ismereteiket. A témahét jó hangulatban, egészséges versenyszellemben telt a vízfogyasztás népszerűsítésének jegyében.
A teremdíszítő verseny eredményei:
Alsó tagozat:
1. hely 3. osztály
2. hely 2. osztály
3. hely 1. osztály
4. hely 4. osztály
Felső tagozat:
1. hely 5. osztály
1. hely 7. osztály
2. hely 6. osztály
3. hely 8. osztály