Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Ihász Gábor Általános Iskola

2021. január 12-én Ihász Gáborra, a nyelvészre, paptanárra, iskolánk névadójára emlékeztünk az iskolarádión keresztül, aki 217 évvel ezelőtt, 1804. január 12-én született községünkben. Nevét 1994.január 6-án vette fel a vaszari iskola. Így méltó megbecsülést kapott szülőfalujában. Életútját röviden, elsősorban nyelvművelő tevékenysége tükrében idézték fel iskolánk 4. osztályos tanulói. Felkészítőjük Simonné Hérics Melinda tanítónő volt. Köszönjük a színvonalas megemlékezést!
Anyanyelvünket nem csak a helyes és szép beszéddel tudjuk ápolni és gondozni, hanem az írásunkkal is. Ebben a tanévben is megrendeztük intézményünkben a hagyományos helyesírási és szépíró versenyt. Ennek eredménye:
Szépíró verseny I. helyezettjei osztályonként kaptak oklevelet:
1.o. Raschek Anna Flóra, 2. o. Istenes Dóra, 3. o. Bódai Máté Gábor, 4. o. Buzás Nimród, 5. o. Varsányi Zoltán, 6. o. Karácsony Erzsébet, 7. o. Scheller Márk, 8. o. Németh Dávid
Helyesírási verseny helyezettjei:
3.-4. osztály: I. helyezett Miklós Dorina 4. o.
II. helyezett Karácsony Zsuzsanna 4. o.
III. helyezett Pánczér Anita 3. o.
5.-6. osztály: I. helyezett Kovács Jázmin 6. o.
II. helyezett Kiss-Gönczy Bíborka 6. o.
III. helyezett Pánczér Antóna 5. o.
7.-8. osztály: I. helyezett Sándor Júlia 7. o.
II. helyezett Bekes Hanna 8. o.
III. helyezett Hutter Áron 7. o.