Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Ihász Gábor Általános Iskola

A magyar népmese napja, a magyar diáksport napja és az állatok világnapja

2022. 09. 30-án egész napunk három téma, a magyar népmese napja, a magyar diáksport napja és az állatok világnapja jegyében telt. Immár hagyománnyá vált akadályversenyünkön olyan feladatok várták tanulóinkat az állomásokon, melyek mind e három témakörhöz kapcsolódtak. Ökoiskolaként elengedhetetlennek tartjuk a környezetvédő magatartás népszerűsítését, e hozzáállás belsővé válásának segítését. Ösztönözzük tanulóinkat az egészséges életmódra és a rendszeres testmozgásra, valamint kiemelten fontosnak tartjuk a magyar népmesék, mint kulturális kincseink tovább örökítését. Diákjaink fegyelmezetten, de rendkívül jókedvűen töltötték együtt ezt az eseménydús napot, mely nem jöhetett volna létre Gönczy Ágnes diákönkormányzatot segítő nevelő fáradhatatlan szervezőmunkája nélkül. Ezúton is köszönjük mindannyiunk nevében! Külön dicséret illeti a csapatkapitányokat, akik lelkesen és kedvesen vezetgették kisebb társaikat az állomások között. Képzeletbeli tarisznyánkba tesszük a sok mosolyt és a csapatkiáltásoktól hangos folyosók vidám hangját, hogy erőt merítsünk belőle a következő akadályversenyig.