Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Ihász Gábor Általános Iskola

Intézményünk megemlékezett névadójáról, Ihász Gáborról, születésnapja alkalmából 2022. 01. 12-én. Községünk szülötte nyelvész, pap-tanár volt. A Magyar nyelvtan című tankönyve 1846-ban Székesfehérváron jelent meg először, és még húsz kiadást ért meg. Tankönyvéből gyermekek sokasága sajátíthatta el anyanyelvünk igényes, helyes használatát. Nyelvészeti tevékenységére emlékezve a hagyományokhoz híven helyesírási- és szépírási versenyt rendeztünk, melyet oklevéllel jutalmaztunk.
A szépíró verseny helyezettjei:
1. osztály Róka Izabella
2. osztály Biczó Bíborka Anna
3. osztály Istenes Dóra
4. osztály Pánczér Anita
5. osztály Szöllősi Dorina
6. osztály László Máté István
7. osztály Karácsony Erzsébet
8. osztály Sándor Júlia
A helyesírási verseny helyezettjei:
3-4. osztály 1. helyezett Pánczér Anita
2. helyezett Kozák Luca Hanna
3. helyezett Rózsa Jázmin Anna
5-6. osztály 1. helyezett Pánczér Antónia
2. helyezett Orsós István
3. helyezett Németh Márk
7-8. osztály 1. helyezett Hutter Áron
2. helyezett Scheller Márk
3. helyezett Papp Lara
Gratulálunk a szép- és helyesíró verseny helyezettjeinek. Legyetek büszkék a teljesítményetekre!
Iskolánk összetartozásunk jelképét megújította, melyet ezen a napon vehettek át először az első osztályos tanulók. Az eddig használt kitűzőt iskolakendő váltotta fel. Hagyományteremtő szándékkal, ezen a napon avattuk fel az első osztályos tanulóinkat. Az elsősök fogadalomtételükben vállalták, hogy megőrzik iskolánk jó hírnevét, kedves és barátságos diákok lesznek, olyanok, akikre méltán lehetnek büszkék tudásuk alapján tanáraik, szüleik és barátaik.
Köszönet a felkészítő tanároknak munkájukért és a diákoknak a szép műsorért!